KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14819230
nr 1481 9230
Helmer Avasalu
(1908-2000), Sverige
Oljemålning, Stadsmotiv. Signerad, daterad -48. Olja på pannå, 31x26 cm, yttermått inklusive ram: 40x34 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 8 augusti 2022
kl 19:30:37
100 kr
Helmer Avasalu
Läs mer om Helmer Avasalu